Geoblog.pl    geminus    Podróże    Indie 2011    Szok to za slabe slowo.

Szok to za slabe slowo.

Indie, New Delhi

Po dosyc meczacym locie docieramy wreszcie do Delhi. Czynnosci wizowo-graniczne przebiegaja wyjatkowo sprawnie. Odbieramy bagaze i zalatwiamy prepaid taxi do miasta. Podjechalo cos malego przypominajacego busa ale w wydaniu super mini. Wyszlo na to ze jedna walizke musialem brac na kolana bo siedzialem obok kierowcy. Ruch spory a pan kierowca pierdolowaty. Wszyscy nas mijali a gostek uparcie jechal prawa strona przeznaczona do szybkiego ruchu. Pozniej sie przekonalem ze tu nie ma zadnych zasad. Kiedys myslalem ze w Bangkokui jezdza najwieksi szalency ale ci przy Indianach z Delhi to male Pikusie. Facet przywiozl nas do Main Bazar Rd. i tu pan kierowca chcial nas wykopsac przy dworcu kolejowym ale postraszylem ze nie dostanie kwitka jak nie podwiezie nas pod hotel. Wymyslilem sobie hotel Sky View w ktorm zatrzymal siei kolega Bogmar. Tu mielismy sie spotkac bo oni wyjechali dzien przed nami. Hotelik byl w ciemnej uliczce o szerokosci 1.5 metra. Pan z recepcji pokazal nam pokoj i po 2 minutach bylismy juz na zewnatrz. Okazalo sie ze pan recepcjonista pokazal nam inne pokoje jak te ktore pokazywal Bogdanowi a w hotelu dostepne byly tylko te 2 pokoje. Kilkanascie metrow dalej w malym zaulku zauwazylem GH Gold Inn w ktorym mial sie zatrzymac kolejny geoblogowicz Piotr "Oboski". Okazalo sie ze tu pokoje byly o niebo lepsze wiec logujemy sie a w poprzednim zostawiamy info dla Bogdana "Bogmara". Oni akurat byli na ogladaniu miasta. Po wykapaniu sie wychodzimy poznac okolice hotelu. Syf jest tu tak makabryczny ze uroczyscie przepraszam Khao San Rd. w Bangkoku,Sajgon i inne Pnohm Pehny ze bluzgalem na balagan i brod w tych miastach. Tego nie da sie porownac z niczym. Najbardziej zasyfiala polska wies pachnie ladniej jak Delhi. Na szczescie bylem na to przygotowany i wmowilem sobie ze musze myslec pozytywnie. O 12 bylem umowiony z Oboskim ale niestety samolot opoznil sie na tyle duzo ze nie dalem rady pojechac pod dworzec w terminie. Tym bardziej milmym bylo moje zaskoczenie jak w recepcji spotkalem Piotra. Super sympatyczny i odwazny czlowiek. Piotr podrozuje sam czego mu zazdroszcze bo moja pani kazala mi wybic sobie z glowy drewnianym mloteczkiem sny o samotnym podrozowaniu. Jezdzil kilka tygodni po Indiach i przekazal mi mase cennych informacji. Wypilismy obiecane sobie wczesniej piwko a moja zonka miala okazje podgladnac gdzie Piotr kupuje przyprawy i po ile. Po jakims czasie odprowadzamy Piotra do tuk-tuka bo on niestety wracal do Polski. Robimy rekonesans po sklepikach przy Main Bazar uwazajac na zmiane zeby nie byc przejechanym przez tuk-tuka albo riksze lub nie wejsc w jakies gowno. Pod wieczor przyjezdza Bogdan z reszta swojej czesci naszej wyprawy. Poznajemy jego przemila corke Gosie i ziecia Marcina a takze ich wnuka Bartka ktory do konca podrozy byl nasza sympatia. Intergujemy sie w naszym pokoju do pozna mimo ze nastepnego dnia mielismy dosyc wczesnie lot do Varanasi. Integracja udana. Za pokoj w Delhi placilismy 450 rupieci. Pan z hotelu przynosil piwko po 120 (drogo) a kelnerzy w knajpach dla niepoznaki wlewali piwo do kufli. W knajpie "My" w ktorej odpoczywalem przy rozmowie z "Oboskim" kelnerzy nie pekali i dawali browarek bez cykorii na stol. Ten caly cyrk z maskowaniem piwa jest robiony ze wzgledu na muzulmanow ktorych jest w Delhi wyjatkowo duzo. Pierwsza noc w Delhi byla wyjatkowo krotka.

anthem - 2011-03-07 13:28
Cieszę się, że są już wieści od Was. Fakt Indie są "specyficzne" Niemiec, którego spotkałem w Monachium opowiadał mi, że się Indii nie da z niczym innym porównać, lecz ten kto był w Indiach tego już nic gdzie indziej nie zaskoczy. Więc nie dziwię się, że z tej perspektywy Kho San Rd to enklawa czysta

geminus - 2011-03-07 23:56
To prawda. Ja naprawde w Delhi zatesknilem za Khao Sanem. Prawda tez ze teraz juz nic mnie nie zaskoczy i nieczego sie nie bede obawial. Mimo wszystko zaraz po powrocie zaczalem tesknic za Indiami.

anthem - 2011-03-08 18:19
Jak to po powrocie? To już wróciliście?

anthem - 2011-03-08 18:23
Teraz dopiero obejrzałem zdjecia i ja sobie w ogóle pani Geminusowej, która jest kobietą wręcz pedantycznie czystą, ja sobie je w ogóle w indiach nie wyobrażam, no ale fakt faktem na zdjęciu się pojawiła.

geminus - 2011-03-08 22:51
Zonka cierpiala strasznie ale jako prawdziwy przyjaciel byla ze mna do konca.

anthem - 2011-03-09 09:34
Naprawdę to wręcz sadyzm brać ją do Indii, bo ja sobie wyobrażam co tam musiała przechodzić, a biorąc pod uwagę jej zawód, to już w ogóle - taki obrót o 180 stopni to dla niej musiałbyć szok. Owszem, bywała już w niezaczystych krajach przedtem, no ale nigdy chyba w aż tak brudnym! Ja bym na jej miejscu po powrocie od razu wystąpił o rozwód, a sąd udzielając rozwodu nie miałby wątpliwości co do orzeczenia o winie małżonka choć to zdrada przecież nie była :)

tommer
tommer - 2011-03-10 14:29
Słuchajcie, pewna Norweżka w samolocie do Aten w zeszłym roku powiedziała mi tak:
"Indie są doskonałym sprawdzianem trwałości związku. Jeśli para przetrzyma pobyt w Indiach, to przetrzyma wszystko." A potem dodała: "Mój związek nie przetrwał." He he.
Geminus - bardzo mi się podobały foty z imprezy integracyjnej i z Main Bazaar. Żałuję, że nas tam nie było z Wami. Pozdrowienia.

Mario
Mario - 2011-03-13 15:17
SUPER, tez sie dolaczam do wielbicieli INDII

geminus - 2011-03-13 22:18
Tommer. Moj zwiazek chyba przetrwa bo zonka po powrocie stala sie jakby bardziej opiekuncza. Szkoda ze cie nie bylo w tym czasie w Delhi bo by bylo weselej. Pozdrawiam.

geminus - 2011-03-13 22:19
Mariusz . Przyznasz ze czlowiek na obczyznie lepiej sie integrije jak w kraju ? Pozdrawiam.

geminus - 2011-03-13 22:22
Anthem. Czasami kuracja wstrzasowa jest wskazana. Mojej zonie sie przydala bo bardziej o mnie dba a o rozwodzie nie ma mowy. Pozdrawiam

Mario
Mario - 2011-06-20 03:04
Mareczku Khao San Road to bardzo porządne miejsce w Azji, nas po Birmie Indie wcale nie zaskoczyły, nie śmierdziały a nawet od 1 dnia nam się podobały... jednak Birmę polecam... Delhi przy Birmie to Ekskluzywna metropolia :-), ale Birma jest PIĘKNA

podrozewszpilkach
podrozewszpilkach - 2011-07-08 17:35
ja chyba nawet wiem , w ktorej restauracyjce Pan spijal to piwko,mamy kilka podobnych ujec:) bylo nam tak samo, pierwsze chwile z Delhi szokujace, po kilku dniach jest cudownie! pozdrawiamy serdecznie z Jaipuru!

geminus - 2011-07-23 18:18
Do wszystkiego sie mozna przyzwyczaic. Pod koniec podrozy uznalem nawet ze Delhi nie jest takie brudne jak Agra i Varanasi.

Marek Dylewski
Zasoby: 477 wpisów477 258 komentarzy258 3057 zdjęć3057 4 pliki multimedialne4