Geoblog.pl    geminus    Podróże    Brazylia 2004    Odkrywamy Fortaleze

Odkrywamy Fortaleze

Brazylia
Brazylia, Fortaleza
Przejechano 12044 km

Po sniadaniu dowiaduje sie ze jest mozliwosc pojechania do Fortalezy. Wlasciciel deklaruje sie zawiezc nas swoim busem . Jade chetnie a Andrzej postanawia zostac. Dojezdzamy do wielkiego centrum handlowego gdzie jest pieknie ale potwornie drogo. Nastepnie jedziemy do centrum. Pan Ginter zostawia nas polecajac stawic sie za 4 godziny w wyznaczonym miejscu ktyrym byl hotel w ktorym zostala pierwsza grupa z naszego samolotu. Przechadzam sie po uliczkach pytajac w malych hotelikach o ceny pokoi. Okazuje sie ze za 10 $ dziennie mozna juz dostac niezly pokoj. W jednej z knajpek siadam przy piwie i odpoczywam . Podchodzi jakis pucybut i prosi zebym sie zgodzil dac buty do wyczyszczenia. Poniewaz moje cichobiegi byly naprawde brudne zgadzam sie . Facet czysci je do blysku i okazuje sie ze nie ma mi wydac. Zostawia mi w zastaw dziecko i biegnie rozmienic kase. Po 5 min. przychodzi i oddaje co do grosza. Doceniajac jego uczciwosc dorzucam mu jeszcze troche i ide dalej. Wchodze do wielu sklepikow gdzie pytam o koszulke w barwach Brazylii. Sa ale tylko sztuczne. Kupuje kilka dla kolegow kibicow z Polski . Szukam jeszcze jednej dla corki ale wiem ze musi byc z czystej bawelny. Niestety nigdzie takiej nie ma. Po zakupach ide na miejsce zbiorki i wracamy do Punta Das Dunas. Tam ide na obiad i mam scysje z Andrzejem ktory uwaza ze powinienem jesc w naszym osrodku zeby nie robic przykrosci pani wlascicielce. Mowie mu ze olewam pania wlascicielke ktora ma ceny z ksiezyca a on jak chce to moze tam jadac codziennie. Kolega warczy troche na mnie wypominajac mi brak zrozumienia dla tak milych wlascicieli osrodka. Zakochal sie w babie czy co ?

geminus
Marek Dylewski