Geoblog.pl    geminus    Podróże    Kuba 2005    Hotelowe zakupy
2005

Hotelowe zakupy

Kuba
Kuba, Varadero

Po sniadaniu plaza. Ja zaczynam sie ogladac za jakimis zakupami bo naczytalem sie ze od kelnerow mozna wszystko kupic. Informacja okazala sie byc prawdziwa. kelnerzy na wyscigi przynosili cygara i rum. Co do rumu umowilem sie juz z barmanka ktora oferowala dobre roczniki za minimalna cene. negocjuje cene cygar. poczatkowo kelner myslal ze trafil na jakiegos kanadola bo ceny podawal jak w sklepie. podziekowalem mu i powiedzialem ze ja nie jestem z Ameryki i tyle nie zaplace. kelner sie zmitygowal i cena spadla o polowe. Zapytalem ile wezmie jak zamowie wieksza ilosc . Zauwazylem ze kelner sie napalil wiec mowie ze pogadamy jutro. Rodakom z PZU mowie ze jest koles ktory chce sprzedac cygara po 10 $ za opakowanie i zaraz znalazlo sie kilkoro chetnych. To samo mowie pani z baru i juz mamy ceny jak trzeba. W ten sposob stalem sie glownym zaopatrzeniowcem polonijnym w tym hotelu. Kupilem sobie cygara Cochiba po 10 $ za 10 sztuk i Monte Christo 20$ za 25 sztuk. Za rum placilem od 3 do 5 $ w zaleznosci od rocznika i barwy. W barze ujawnili sie Czesi ktorzy zachowywali sie jakby byli w Hiltonie i byli co najmniej kuzynami wlascicieli. Krzywili sie jak widzieli polska grupe siedzaca w oranzerii i smiejaca sie glosno. Kij im w oko ich sprawa. Do poznych godzin nocnych opowiadamy sobie z Ela kawaly . Ela cierpi bo ma straszna babe w pokoju za wspollokatorke. Pani sprawia wrazenie lekuchno jebnietej. Szkoda nam Eli bo to super sympatyczna kobieta i spedzanie urlopu w pokoju z taka dupnieta baba musi byc ciezkim wyzwaniem. Piotr i Dorota zachecaja nas do wyjazdu do Tajlandii i Chin. Ania jest sceptyczna bo nasluchala sie o masazach tajskich i panienkach gotowych na wszystko. Dopiero Dorota uswiadamia ja ze nasaz tajski nie ma nic wspolnego z erotyka. Ania zaczyna mieknac. Moze tam kiedys pojedziemy.

geminus
Marek Dylewski